Dobre Wirtualne Spotkania

Spotkania wirtualne są nieuchronną częścią pracy. Będzie ich coraz więcej, w miarę globalizacji. Tak samo jak do każdego spotkania w realu, do wirtualnego spotkania należy się dobrze przygotować, mieć agendę, uczestników i zaangażowanie.

Doświadczenie to powinno być spersonalizowane, aby po zakończeniu spotkania uczestnicy nie czuli się jak roboty. Oto pewne triki:

  1. Bądź miły. Nie oznacza to, że można być wrednym w spotkaniach twarzą w twarz, chodzi raczej o to, że w wirtualnym świecie nie wszystko zostaje zrozumiane tak, jak powinno. Możemy nie widzieć czyjejś twarzy, a czaty nie przekazują tonu wypowiedzi. Oznacza to, że coś, co może być oczywistym żartem dla jednej osoby, może obrazić resztę. Dlatego – bądź bardzo miły.
  2. Zadzwoń. Czasami czaty, skype itp. nie zastąpią telefonu, dlatego, gdy nie możesz się z kimś spotkać – wykonanie telefonu może być drugą najlepszą opcją.
  3. Skup się. Kiedy jesteś uczestnikiem rozmowy konferencyjnej, odwróć się od komputera. Zbyt łatwo jest ulec pokusie sprawdzenia emaila itp. Kiedy zespół nie jest skupiony na spotkaniu, informacje się gubią. Może myślisz, że cisza oznacza, że zespół cię usłyszał i zrozumiał, ale może to oznaczać, że po prostu nie skupili się na tym, co mówiłeś. Rozważ ustalenie prostych zasad na wirtualne spotkania, aby zachęcić ludzi do skupienia się na tym, co do siebie mówią.
  4. Poznaj osobę. Kiedy poświęcisz czas na poznanie danej osoby twarzą w twarz, szybciej zbudujesz dobrą relację do pracy. Często na wirtualnych spotkaniach traci się czas na integrację. Nie jest to złe, ale na budowę dobrej relacji przez internet potrzeba więcej czasu niż kiedy dzieje się to osobiście.


Źródło

www.pmstudent.com