DHL poszukuje inteligentnych rozwiązań

 DHL poszukuje inteligentnych rozwiązań
Wynalazcy i wizjonerzy z całego świata stoją przed ogromnym wyzwaniem, jakie stawia im międzynarodowy operator logistyczny DHL. Dwa konkursy ogłoszone przez tę firmę mają na celu wynalezienie nowych usprawnień w dziedzinie szeroko pojętej logistyki i transportu. Świat wciąż idzie do przodu, logistyka nie może więc zostać w tyle, potrzebuje świeżych rozwiązań, które pomogą sprostać coraz większym wymaganiom klientów.

Pierwszy konkurs "Fair and Responsible Challenge" to wyzwanie dla wizjonerów, których zadaniem jest opracowanie koncepcji rozwiązań logistycznych dla świata przyszłości. Organizatorzy konkursu największą wagę przywiązują do tych pomysłów, które nawiązywać będą do problemów środowiskowo-społecznych. Przy tworzeniu koncepcji ważne jest wykorzystanie nowoczesnych i nowatorskich modeli biznesowych opartych na logistyce. Pomysł na projekt dotyczyć może dowolnej rzeczy, produktu, usługi, a nawet opakowań dla produktów. Najważniejsze jest generowania wartości dla społeczeństwa, środowiska i biznesu. Jak twierdzą przedstawiciele DHL: „Jesteśmy przekonani, że zaradność wynika z czynienia dobra.(…) Celem "Fair and Responsible Challenge" jest znalezienie nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów w ramach realizacji tejże wizji”

Drugi konkurs "Robotics Challange", to wyzwanie dla konstruktorów i programistów, którzy zechcą swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać w celu usprawnienia ostatniego etapu dostawy przesyłek do klienta końcowego. Celem konkursu jest wynalezienie prototypu samojezdnego pojazdu, który wyręczyłby kurierów przy ręcznym doręczaniu paczek klientom. Zgłaszane projekty pojazdów muszą spełniać kilka warunków, jak na przykład zdolność radzenia sobie z naturalnym ukształtowaniem terenu, zarówno w środowisku miejskim, jak i wiejskim. Pojazdy muszą być funkcjonalne i zapewniać wysoki poziom wykonalności komercyjnej.

W Dniu Innowacji, tj. 17 listopada, trzech finalistów obu konkursów będzie miało szansę zaprezentować swoje pomysły lub prototypy przed gronem 180 specjalistów ds. łańcucha dostaw. Zwycięzca DHL Innovation Challenge z najwyższą liczbą głosów, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 euro oraz możliwość prezentacji w Centrach Innowacji DHL w Niemczech (Troisdorf) i Singapurze. Jest więc o co się bić. Kuszące są nie tylko nagrody, ale przede wszystkim świadomość, że pomysł przerodzi się w rzeczywistość i pozwoli usprawnić procesy logistyczne na całym świecie.

Projekty - dokument w formie pisemnej oraz film objaśniający dany pomysł - można nadsyłać do 28 września.

Źródło

logistyka.net.pl