Czym jest mobile learning?

 Czym jest mobile learning?
Mobile learning zyskuje coraz więcej zwolenników. Powodem tej popularności jest przede wszystkim wygoda korzystania, zaoszczędzony czas oraz skuteczność.

M-learning oznacza uczenie się z wykorzystaniem przenośnego, bezprzewodowego sprzętu jak laptopy, palmtopy czy smartfony. Wszystkie te urządzenia, aby spełniały wymogi m-learningu, powinny posiadać stały, bezprzewodowy dostęp do Internetu w każdym możliwym miejscu.

Skuteczność

Dzięki urządzeniom mobilnym pracownicy mogą zdobywać nowe wiadomości nie tylko w biurze w określonych godzinach. Mobile learning to uczenie się w miejscu wykonywania pracy. Mobilna nauka może mieć wiele form. Może nią być dostępny na tablecie katalog produktów firmy dla handlowca lub wyświetlany na ekranie smartfona film instruktażowy dla ludzi pracujących w terenie. - W takiej sytuacji uczenie się jest najskuteczniejsze. Ludzie na szkoleniu są w sytuacji, która wymaga natychmiastowego wykorzystania poznanych informacji. A to jest skuteczne – twierdzi Krzysztof Zieliński z Fundacji Obserwatorium Zarządzania.

Niezależnie od czasu i miejsca

Mobilne uczenie jest szczególnie atrakcyjne dla ludzi, którzy często się przemieszczają. Z tego typu szkoleń można bowiem korzystać w samolocie czy pociągu. Dzięki urządzeniom mobilnym pracownicy mogą też sensownie wykorzystać czas czekania na coś lub kogoś.

Źródło

manager.nf.pl/