Czym jest Big Data?

Big Data odnosi się do procesu, którego używa się, gdy tradycyjne metody poszukiwania danych i techniki kierowania nimi nie może uporać się ze zgłębieniem leżących u podstaw danych.

Dane, które nie są ustrukturyzowane, nieodporne na czas lub po prostu są bardzo duże nie mogą być przetwarzane przez wymierne silniki baz danych. Tego typu dane wymagają innego podejścia do przetwarzania zwanego Big Data, które używa ogromnych, równoległych, łatwo dostępnych podzespołów.

Wystarczająco prosto można przedstawić Big Data jako odbicie zmieniającego się świata. Im więcej rzeczy się zmienia, tym więcej zmian jest dostrzeganych i zapisywanych w postaci danych. Weźmy pogodę jako przykład. Dla meteorologów ilość danych zebranych ze świata na temat lokalnego stanu pogody jest znacząca. Logicznie to ma sens, że lokalne środowisko dyktuje efekty na regionie, a region dyktuje efekty na glob, ale równie dobrze może być na odwrót. Tak czy inaczej dane o pogodzie pokazują atrybuty Big Data, gdzie ogromne ilości danych wejściowych mogą być generowane maszynowo.

Więcej o Big Data przeczytacie na Techopedia