Cash management bardziej dostępny dla sektora MSP

Usługi cash manegement ze względu na stosowane instrumenty finansowe zagościły na dobre w ofertach wielu banków. Do tej pory były one jednak przeznaczone jedynie dla wielkich korporacji. Jak się okazuje stają się one stopniowo coraz bardziej dostępne także dla małych i średnich przedsiębiorstw.

I nie należy wcale szukać przyczyn jedynie w zmianie nastawienia banków. Rozszerzenie wąskiej do tej pory grupy klientów stało się możliwe także dzięki rozwojowi elektronicznych kanałów dystrybucji.

Wiele systemów internetowej bankowości umożliwia przedsiębiorstwom dokonywanie regularnych operacji finansowych. W interesie samych banków jest , aby owych możliwości było jak najwięcej. Z obserwacji rynku wynika bowiem, że firmy nie są obecnie zainteresowane codzienną obsługą w oddziale.

Firmy z sektora MSP korzystają najczęściej z usług cash collection oraz automatycznej identyfikacji płatności (AIP). Pierwsza z usług pozwala na odbiór gotówki w punktach wskazanych przez firmę. Druga usługa ma istotne znaczenie w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo ma bardzo wielu, acz niekoniecznie stałych klientów. Dzięki AIP można zidentyfikować wpływy od konkretnego dłużnika.

Banki przygotowują się na zmiany, które pozwalają prognozować, że rola usług cash management w bankowości dla firm będzie stopniowo wzrastać.

Cały artykuł zatytułowany "Usługi cash management stają się bardziej dostępne dla sektora MSP" znajduje się na stronie Gazety Prawnej