Blog firmowy to dodatkowy zarobek

 Blog firmowy to dodatkowy zarobek
Jednym ze sposobów dotarcia do klientów jest zwrócenie ich uwagi oraz kontakt z nimi za pomocą firmowego bloga. Blog jest jednym z narzędzi interakcji z konsumentami, należy pamiętać, że Blog firmowy nie jest pamiętnikiem! Odpowiada on na pytania z określonej dziedziny, które mogliby zadawać klienci, dostarcza również poszukiwanej przez nich wiedzy. Pozwala zbudować odpowiedni wizerunek firmy. Nie tylko te zalety łączą się z prowadzeniem firmowego bloga, prowadzenie tego kanału komunikacji również daje możliwość dodatkowego zarobku!

Jak zarabiać na blogu?

Możliwości zarabiania na firmowym blogu jest bardzo dużo, jednak najskuteczniejsze są reklamy AdSense od Google. A zyski z tych reklam są wyższe od zysków wszystkich innych platform proponujących reklamy. Możliwość zainstalowania kodu reklamy zależy od platformy do blogowania, wiele z nich wyklucza JavaScript, które bezpośrednio odpowiadają za sterowanie reklamą. Najlepszą opcją jest skorzystanie z Bloggera, który umożliwia dodawanie reklam w treści postów jak i dookoła nich. Pierwszym krokiem do korzystania z reklam jest rejestracja na google.com/adsense. Następnie do wyboru mamy dwa rodzaje reklam - reklamy zwykłe i jednostki linków. Zwykłe reklamy są to boksy lub bannery z wyświetlanymi tekstami reklamowymi lub grafiką. Jednostki linków to odnośniki prowadzące do wyszukiwania reklam na dany temat. Oba te rodzaje warto zastosować na serwisie. Przychody uzyskane z reklam w sieci muszą być rozliczone z urzędem skarbowym. W przypadku firmy można wystawiać faktury na Google w Irlandii (z zerowym VATem). Urząd Skarbowy traktuje zyski z reklamy jako przychód z tytułu dzierżawy powierzchni reklamowej.

Jakie kryteria trzeba spełniać aby móc korzystać z reklam na blogu?

1. Należy posiadać własną witrynę,

2. Trzeba mieć ukończone 18 lat,

3. Witryna musi funkcjonować zgodnie z zasadami programu AdSence,

4. Trzeba być właścicielem witryny przynajmniej od 6 miesięcy.

Na blogach do 10 tys. wejść miesięcznie zarobki są symboliczne, jeżeli przekroczy się dany próg można potraktować to jako sukces firmowego bloga.

Co zareklamować na blogu?

AdSense jest programem reklamowym, który sam dobiera reklamy do treści bloga, nie trzeba wybierać słów kluczowych ani kategorii dla reklam. Serwery Google określają tematykę postów i wyświetlają odpowiednie reklamy. Jeśli blog zawiera informacje o firmie z narzędziami malarskimi, to reklamy mogą dotyczyć farb i podobnych materiałów.

Jak widać firmowy blog, nie tylko może być skutecznym narzędziem komunikacji ale również możliwością dodatkowego zarobku sięgającego do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Założenie własnej witryny jest bardzo proste i trwa tylko chwilę, dopracowanie jej wyglądu zajmuje czasem kilka godzin ale dla dodatkowego zysku warto poświęcić czas, tym bardziej, że nie trzeba poświęcać pieniędzy.