Amazon w Polsce

 Amazon w Polsce
Firma Amazon wchodzi do Polski. Największy internetowy sprzedawca na świecie nie uruchomi jednak u nas e-sklepu. Będzie zaś oferować m.in. usługi cloud computing.

Według nieoficjalnych informacji, planowane są trzy inwestycje: w Poznaniu, Wrocławiu i Pradze. Czeska stolica stanie się najprawdopodobniej centralą firmy na nasz region. Otwarcie pierwszego centrum usług zapowiedziano już na październik. Zatrudnienie we wszystkich ośrodkach w ciągu trzech lat może znaleźć nawet 6 tys. osób.

Amazon w Europie Środkowej chce koncentrować się przede wszystkim na dostarczaniu usług IT. Najczęściej mówi się w tym kontekście o usługach typu cloud computing. Firma na razie nie planuje otworzenia w Polsce sklepu internetowego.

Amazon jest obecnie jednym z liderów internetowego handlu. Firma została założona przez Jeffa Bezosa w 1994 r., a pierwsza książka została sprzedana w lipcu 1995 roku. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jej asortyment poszerzył się o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii.

Źródła

linkedin.com

itwiz.pl