Amazon testuje możliwość wykorzystania dronów do dostarczaniu przesyłek

 Amazon  testuje możliwość wykorzystania dronów do dostarczaniu przesyłek
Amazon.com – internetowy gigant sprzedaży wysyłkowej prowadzi testy dronów, które miałyby dostarczać przesyłki do klienta. System mógłby zacząć działać w ciągu 5 lat.

Dzięki usłudze Prime Air przesyłki o wadze do 2.3 kg docierałyby drogą powietrzną w ciągu 30 minut. Pakunki spełniające ten warunek to aż 86% wszystkich zamówień Amazon.

Spółka Jeffa Bezosa wykorzystuje w testach drony Octocopters – małe helikoptery z ośmioma wirnikami. Posiadają one specjalne uchwyty, dzięki którym może zostać do nich podłączona paczka.

Eksperymentalny system działa następująco: po dokonaniu zakupu, wpłaceniu pieniędzy i wybianiu sposobu dostawy Prime Air informacja trafia do najbliższego centrum dystrybucji Amazon. Tam zamówienie pakowane jest w specjalny pojemnik i przyczepiane do drona. Po maksymalnie 30 minutach mały helikopter ląduje na progu domu klienta.

Aby system mógł działać firma Amazon musi posiadać pozwolenie na wykorzystanie przestrzeni powietrznej do lotów bezzałogowych. Oczekuje się, że Feberalny Zarząd Lotnictwa pozwoli na wykonywanie takich lotów w USA najwcześniej w 2015 roku. W Europie cywilne loty bezzałogowie miałyby być możliwe rok póżniej.Źródło

Amazon chce wykorzystać drony do szybkich przesyłek