Agil w Krakowie

W lecie tego roku osoby zainteresowane Agile powinny pojawić się w Krakowie. Odbędą się tam trzy wydarzenia, które warto odwiedzić.

33rd Degree Conference

Czwartą edycja 33rd Degree Conference. Wydarzenie dedykowane jest ekspertom pracującym przy systemach Javowych, doświadczonym programistom, liderom technicznym, architektom oraz managerom zespołów developerskich. W tym roku po raz pierwszy będziemy mieli również dedykowaną ścieżkę Agile i Lean. Naszymi gośćmi będą m.in. Mary Poppendieck i Tom Gilb, a także Ted Neward, Daniel Steinberg, Venkat Subramaniam, Denise Jacobs i Mike Milinkovich. Konferencja odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Zaraz po niej, w dniach 12-13 czerwca odbędą się warsztaty Lean Software Development.

ALE2014

Agile Lean Europe (ALE) to inicjatywa mająca na celu integrację osób zajmujących się Agile i Lean w całej Europie. W ramach ALE od 2011 roku organizowane są konferencje, za każdym razem w innym miejscu Europy W 2011 był to Berlin, potem Barcelona i Bukareszt. Dzięki wsparciu lokalnych grup Agile, ALE2014 odbędzie się w Krakowie. Wydarzenie zaplanowane jest na 20-22 sierpnia.

ALE2014 różni się od pozostałych wydarzeń Agile i Lean. Jest nastawiona na wymianę doświadczeń, integrację i budowanie relacji. Dlatego spędzamy dużo czasu na Open Space i rozmowach w kuluarach. Z tego też powodu zapraszamy wszystkich uczestników, żeby dołączyli do nas wraz ze swoimi partnerami i dziećmi, organizując dla nich specjalny program. ALE jest też samoorganizująca, bez formalnych struktur. Każdy, w dowolnym momencie, może włączyć się w organizację wydarzenia.

ACE! Conference

W dniach 16-17 czerwca 2014 w Krakowie odbędzie się czwarta edycja międzynarodowej konferencji ACE!. ACE! to wspaniała okazja do spotkania i dyskusji z wieloma ekspertami w dziedzinie Agile i Lean. Gośćmi ACE! Będą między innymi Liz Keogh, Stephen Parry i Tom Gilb.