AMP zastąpi MBA?

Od pewnego czasu na zachodnich uczelniach zauważyć można zmiany w podejściu do kształcenia przyszłych biznesmenów. Często zdobywanie i rozwijaniu określonych kompetencji z zarządzania czy podejmowania decyzji biznesowych okazuje się już niewystarczające. Co raz częściej nacisk kładzie się na wskazywanie nowych kierunków biznesu, etykę i społeczne uwarunkowania zarządzania czy rozwiązywanie dylematów, stojących przed szefami. Czy takie podejście zyska popularność także w Polsce?

Advanced Management Program

Advanced Management Program (AMP) czyli Program Zaawansowanego Zarządzania to sposób kształcenia menadżerów. W odróżnieniu od MBA skupia się nie na kształtowaniu konkretnych umiejętności lecz wskazywaniu nowych kierunków w zarządzaniu. Programy AMP skierowane są do elity zarządzania - szefów, właścicieli i udziałowców z wieloletnim doświadczeniem.

Pierwszy w Europie program AMP stworzony został w 1959 przez IESE Business School z Barcelony. Do Polski program AMP dotarł w 2006 r. Od tego momentu ukończyło go w naszym kraju ok. 300 menadżerów.

Dotychczas program w Polsce prowadzony był przez IESE Business School. Na polskim rynku pojawiła się jednak konkurencja. Pierwszą polską uczelnią, która wprowadza kurs AMP do swojej oferty jest Akademia Leona Koźmińskiego.

Źródło

Już nie MBA, lecz AMP na Puls Biznesu