ABC programów partnerskich

Książka papierowa i elektroniczna, zabawki dla dzieci, kredyty finansowe czy imprezy turystyczne – to tylko niektóre z produktów sprzedawanych w ramach programów partnerskich. Okazuje się, że marketing afiliacyjny to prawdziwa żyła złota.

Programy partnerskie polegają na tym, aby polecać produkt lub usługę użytkownikom strony www, w zamian za otrzymywanie prowizji od zawieranych transakcji, albo punktów, które później można wymienić na nagrody. Przy wyborze idealnego programu partnerskiego należy zwrócić uwagę na to, jak skonstruowany jest sam system poleceń. Może on zakładać konieczność opublikowania przez partnera w obrębie jego strony internetowej banera reklamowego lub linku tekstowego. Kiedy użytkownik kliknie na link, wtedy śledzący URL pozwoli określić, który z wydawców przekierował użytkownika na stronę reklamodawcy. Oferty produktów lub usług zazwyczaj prowadzą użytkowników do stron e-commerce bądź koszyków zakupowych.

Ile można zarobić?Na dobrej merytorycznie i chętnie odwiedzanej stronie www, można zarobić miesięcznie od kilkaset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle wysokość zarobków uczestników programów partnerskich uzależniona jest od poziomu zaoferowanej prowizji. Obecnie waha się on od 3% do nawet 100% (firma GVO). Ważny jest też próg wypłaty, czyli po uzbieraniu jakiej kwoty na naszym koncie, możemy wnioskować o wypłatę prowizji. Okazuje się, że najszybciej można sprzedać e-booki, zaś największe pieniądze uzyskuje się ze sprzedaży produktów finansowych.

Okiem wydawcyWiększość wydawców, którzy decydują się wziąć udział w programach partnerskich, wybiera produkty związane z ich zainteresowaniami lub obszarami w których posiadają wiedzę. Jeśli wydawca interesuje się informatyką, sprzedaje usługi hostingowe. Jeżeli prowadzi internetowy serwis sportowy, łatwiej mu będzie zachęcać do kupna suplementów diety. Jednym z najważniejszych elementów w marketingu afiliacyjnym jest grupa docelowa. Zadaniem wydawców jest ustalenie potrzeb użytkowników i dostarczenie im odpowiednich rozwiązań. Dlatego poszukują produktów i usług do promocji jak najbardziej dostosowanych do swojej grupy docelowej. Producenci zaś zyskują poczucie, że nie wyrzucają pieniędzy w błoto, ponieważ płacą tylko i wyłącznie za uzyskane efekty. Wszystko to czyni programy partnerskie jednym z najlepszych i najbardziej opłacalnych sposobów promocji.

Źródławww.biznes-firma.pl

www.pawelwoj.pl

www.money.pl