7 sposobów na obniżenie kosztów Twojej firmy:

  1. Korzystaj z rozwiązań w chmurze. Zacznij inwestować w usługi związane ze sprzętem informatycznym. Dodatkowo możesz korzystać z rozwiązań typu cloud w zakresie narzędzi biurowych i archiwizacyjnych.
  2. Zapewnij stabilną i wydajną łączność z Internetem. Niewystarczająca łączność z Internetem grozi narażeniem wizerunku firmy na szwank oraz zmniejszeniu jej efektywności. Inwestycja w sieć rodzi możliwości pozwalające na ograniczanie kosztów związanych z czasem, który poświęcasz do wykonywania różnych działań.
  3. Korzystaj z kalendarza online. To narzędzie ułatwiające sterowanie czasem Twojej firmy. Jest szybkie, pozwala na umawianie spotkań oraz daje możliwość wglądu do kalendarzy Twoich pracowników.
  4. Oszczędzaj na telefonach. Warto korzystać z paneli abonenta, za pomocą których istnieje możliwość zarządzania przekierowaniami. Sprawdzanie kosztów połączeń za pomocą wirtualnej centrali generuje także zachowania pracowników.
  5. Oszczędzaj na wydrukach. Warto zakupić jedną, ale lepszej jakości drukarkę i udostępnić ją pracownikom. Łatwiej kontrolować jedno urządzenie, niż kilka. Inną formą oszczędności pozwalającą obniżyć koszty nawet o 80%, jest stosowanie e-faktury.
  6. Stosuj outsourcing. Lepiej wynająć specjalistyczną firmę zewnętrzną niż samodzielnie zatrudniać pracowników.
  7. Analizuj koszty. Wybieraj możliwie najwyższą jakość standardów, ponieważ tanie rozwiązania prędzej czy później będą wymagały dodatkowych nakładów pieniężnych.


Całość artykułu dostępna na: www.wieszjak.pl