6 korzyści z wprowadzenia spółki na giełdę

 6 korzyści z wprowadzenia spółki na giełdę
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, skąd wziąć kapitał na rozwój i modernizację swojej firmy. Jednym ze sposobów jest wejście na giełdę.

Jeżeli spółka odnosi sukcesy, ale potrzebuje środków na dalszy rozwój, warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej na giełdę. Co zyskamy, jeżeli się na to zdecydujemy? Przede wszystkim:

1. Łatwiejszy dostęp do kapitału. Główną korzyścią wejścia na rynek publiczny jest możliwość pozyskania znacznej wielkości, długoterminowego kapitału poprzez emisję akcji. Pozwala to szybko zrealizować długoterminowe cele spółki.

2. Wzrost wiarygodności kredytowej. W przypadku zawierania transakcji z instytucjami finansowymi, spółka giełdowa może spodziewać się uzyskania lepszych warunków dostępu do produktów finansowych (np. niższe prowizje lub oprocentowanie).

3. Większa wiarygodność i prestiż. Wejście na giełdę przyczynia się do poprawy wizerunku firmy. Oznacza to większe zaufanie do spółki pożyczkodawców, inwestorów, kontrahentów i klientów.

4. Programy motywacyjne. Przedsiębiorstwo może stworzyć nowe formy wynagrodzeń dla swoich pracowników – może oferować im pakiety akcji spółki. Pozwala to przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych menadżerów.

5. Przejęcia za akcje. Notowana na giełdzie spółka może zamiast gotówki wykorzystać własne akcje jako zapłatę za udziały w innym podmiocie gospodarczym. Nabywane spółki chętnie akceptują taką formę płatności.

6. Promocja spółki oraz jej produktów. Wraz z debiutem przedsiębiorstwa na giełdzie, wzrasta jego rozpoznawalność na rynku. Znalezienie się w tym specyficznym gronie wiąże się z darmowym pakietem promocyjnym, który obejmuje regularne pojawianie się nazwy spółki w różnego rodzaju mediach, a także wszelkich informacji o jej działalności i produktach.

Źródło

mojafirma.infor.pl

forsal.pl