5 aplikacji do ogarniania chaosu

 5 aplikacji do ogarniania chaosu
Nie można go rozciągnąć, wydłużyć, zatrzymać, magazynować czy nabyć na życzenie kolejnych kilku minut, godzin lub dni. Czas, a raczej jego efektywne zarządzanie, to kluczowy element w realizowaniu codziennych obowiązków.

Jak zwiększyć efektywność, skutecznie pracować w zespole i zrealizować założone cele?Pomocne mogą okazać się aplikacje specjalizujące się w zarządzaniu czasem:

1. Goalscape (www.goalscape.pl) - aplikacja do wizualizowania celów i priorytetów oraz śledzenia postępu ich realizacji. Stworzona przez olimpijczyków, drużynie Australii pomogła zdobyć złoty medal w żeglarstwie na igrzyskach w Londynie w 2012 r. W prosty i intuicyjny sposób umożliwia rozpisanie mapy celów oraz zaplanowanie przedsięwzięć. Dzięki opcji współpracy online możliwe jest udostępnienie map celów wszystkim członkom zespołu, wspólne planowanie i oglądanie postępów. Od listopada 2013 aplikacja jest dostępna w języku polskim.

2. Nozbe (www.nozbe.com) - aplikacja do zarządzania zadaniami. Polecana osobom, które nigdy wcześniej nie używały tego typu systemów. Przejrzysty i łatwy do nauki interfejs umożliwia zarządzanie wszystkimi sprawami i zadaniami na dowolnym urządzeniu. Aplikacja koncentruje się na pomocy użytkownikowi realizacji jego zadań i zobowiązań, a także umożliwia dzielenie projektów ze współpracownikami.

3. Wrike (www.wrike.com) - aplikacja do zarządzania projektami przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników pracujących w zespole. Ma prosty i jednocześnie efektywny mechanizm opisu projektów za pomocą folderów. Zaawansowane funkcje, jak wykres Gantta czy obliczanie obciążenia pracownika, ułatwiają planowanie długoterminowe. Funkcje raportowania pozwalają prowadzić szczegółową analizę projektów.

4. Asana (www.asana.com) - ciekawe narzędzie o dość zaawansowanych funkcjach do zarządzania projektami i zadaniami. Przeznaczone raczej dla zespołów, które już wcześniej używały narzędzi do współpracy online. Aplikacja bezpłatna do 15 użytkowników w zespole.

5. OneNote/Evernote – narzędzie pozwalające mieć wszystkie notatki i niezbędne informacje zawsze pod ręką. Warto je mieć, aby dobrze wykorzystywać czas.

Źródło

Coaching, Nr 2, 2014 r.