4 powody do założenia firmowego bloga

 4 powody do założenia firmowego bloga
Blog firmowy może spełniać rolę istotnego elementu strategii marketingowej. Coraz więcej firm decyduje się na taki sposób komunikacji z klientami. Powodów, dla których warto prowadzić firmowy blog, jest co najmniej kilka. Poznaj cztery najważniejsze.

Blog tworzą pracownicy firmy. Najlepiej, gdy będą go pisać osoby z różnych działów. Przez swój nieszablonowy, mniej formalny charakter, blog może być skutecznym sposobem dotarcia do klientów, zwłaszcza takich, którzy sami piszą blogi, lub lubią czytać tego typu teksty. Najważniejsze funkcje, jakie pełni blog firmowy to:

1. Promocja – blog to świetne miejsce do ogłaszania nowych produktów firmy, można też informować o wydarzeniach organizowanych przez firmę, czy też o akcjach, w których firma zdecydowała się wziąć udział na zasadach partnerskich.

2. Komunikacja zewnętrzna – na blogu możemy nie tylko informować o firmowych nowościach, możemy też prosić o wsparcie w realizacji jakiś przedsięwzięć. Poza tym to ciekawy sposób na szukanie nowych pracowników. Pozwala dotrzeć do osób faktycznie interesujących się daną branżą - takich, którzy śledzą wszelkie nowości, trendy oraz zachodzące zmiany.

3. Komunikacja wewnętrzna – blog często jest wykorzystywany do prezentacji członków zespołu, wnętrza firmy, czy innych nieformalnych sytuacji. Jeżeli piszą go osoby wykonujące w firmie różne czynności, mogą poruszać odmienne aspekty jakieś sprawy. Programiści napiszą więc coś bardziej technicznego, a osoby z marketingu zaprezentują jakieś ciekawe studium przypadku czy wywiad. Jakie korzyści za tym idą? Głównie zwiększenie widoczności w sieci.

4. Ocieplenie wizerunku – na blogu pracownicy dzielą się informacjami na temat firmy, ale też mają możliwość wyrażania własnych poglądów i przeanalizowania jakiegoś zagadnienia w szerszym kontekście. Przez to, gdzieś między wierszami, dają się poznać jako grupa ludzi, a nie tylko firma.

Źródło

mamstartup.pl