3 trendy w projektowaniu firmowych stron internetowych

 3 trendy w projektowaniu firmowych stron internetowych
Wygląd firmowej strony internetowej buduje wizerunek firmy, a to z kolei przekłada się na realne cele biznesowe. Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu stron?

Właściciele serwisów internetowych stawiają obecnie na prostotę i multimedialność. Najnowsze kierunki zmian to:

Profesjonalnie zrobione zdjęcia – dobrze zrobione zdjęcia powinny wywoływać emocje i przekazywać niezbędne informacje. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór czcionek. Na tle zdjęć dobrze sprawdzają się duże fonty oraz te imitujące pismo odręczne.

Multimedialność - im bardziej multimedialna jest strona, tym lepiej, pod warunkiem że filmy czy inne materiały są dobrej jakości i szybko się ładują.

„Flat design” – główne elementy tej tendencji to: jednolite kolory, brak lub bardzo subtelne elementy graficzne oraz prostota. Trend ten zakłada rezygnację z niepotrzebnych dodatków rozpraszających uwagę użytkownika – kierujemy się zasadą „mniej znaczy więcej”. Plusem „flat designu” jest niewątpliwie fakt, że pozwala na szybsze ładowanie się stron, a także dobrze wygląda na urządzeniach mobilnych.

Przejrzysta i atrakcyjna strona internetowa to podstawa w nowoczesnym e-biznesie. Nieustanne podnoszenie standardów oraz wprowadzanie zmian powinno być zgodne z oczekiwaniami użytkowników i dynamicznie rozwijającą się rzeczywistością internetową.

Źródło

media.netpr.pl