3 kroki do uniknięcia kosztownych porażek IT

Problemy i porażki w systemach IT są nie tylko powszechne, ale i kosztowne dla firm. Co mogą zrobić organizacje, aby zminimalizować zniszczenia?

Podczas, gdy IT może otrzymywać dużo skarg od pracowników przez błędy w systemie, większym problemem jest interakcja firmy z klientami. Czas obsługi i wydajność mogą zostać naruszone, aczkolwiek nie działający system może odciągnąć potencjalnych klientów od zakupów lub kontaktu z firmą w sprawie potrzeb konsumenckich.

Według najnowszego raportu firmy Compuware, największy wpływ porażek systemów IT może być zaobserwowany w działach sprzedaży i marketingu. Według ankiety, przeprowadzonej wśród 340 menadżerów, krótkoterminowy wpływ finansowy każdego z incydentów jest szacowany na średnio $10,8 milionów,.

Niestety, większość (79%) firm ankietowanych doświadczyło co najmniej jednego takiego przypadku w zeszłym roku. Mniejsze problemy kumulująsię i również szkodzą biznesowi. Blisko połowa (48%) twierdzi, że problemy pojawiają się od kilku razy na tydzień, do przynajmniej jednego dziennie, podczas gdy 28% doświadcza problemów kilka razy w miesiącu.

Tak więc: IT może poprawić wyniki organizacji, poprzez pracę nad unikaniem większych i mniejszych problemów z systemem. Oto gdzie należy zacząć:

1. Inwestuj mądrze

Jednym z najlepszych sposobów minimalizacji błędów systemowych IT, to mądre wydawanie pieniędzy na rozwój systemów – 90% menadżerów twierdzi, że do rozwiązania problemusą potrzebne dodatkowe inwestycje w IT. Najczęściej należy zapłacić za aktualizację oprogramowania lub sprzętu. Wiele organizacji pracuje nad aktualizacjami teraz, kiedy przez poprzednie kilka lat działy IT musiały ograniczyć wydatki.

2. Rejestruj problemy

Jeśli część sieci się psuje, problem zazwyczaj sam się nie naprawi, dlatego dobrym sposobem przewidywania przyszłych problemów jest spojrzenie na to, co działo się w przeszłości. Faktycznie 81% odpowiadających w ankiecie Compuware twierdzi, że ten sam błąd sieci powtórzył się wiele razy.Jednakże, mało organizacji dokumentuje problemy IT. Tylko 33% ankietowanych twierdzi, że ich firma dokumentuje błędy, podczas, gdy 41% robi to tylko czasami. 13% rzadko dokumentuje, natomiast 8% nie jest pewnych.

3. Trenuj obsługę

Podczas, gdy można podjąć kroki, aby zminimalizować porażki, faktem jest, że w przypadku technicznych systemów, porażki są często nieuniknione. Dlatego ważne jest, aby departament IT był odpowiednio wyposażony i działał tak szybko, jak to możliwe. Jednym sposobem jest wytrenowanie obsługi IT tak, aby wiedzieli jak reagować na incydenty. Wiele firm w ankiecie (20%) twierdzi, że zwiększyło treningi dla pracowników IT, aby obniżyć wpływ błędów w systemie.

Źródło

www.itmanagerdaily.com