10 Sposobów Motywacji Nieproduktywnych Pracowników

Czy Twoi pracownicy są mało produktywni? Istnieje duża szansa, że Twoi pracownicy wykonują te same prace, z tymi samymi pensjami, przez ostatnie cztery czy pięć lat – i nie widzą nadziei na zmianę (lub znalezienie nowej pracy) w najbliższej przyszłości.

Dlatego, zanim ich produktywność gwałtownie spadnie, musisz ich zmotywować. Oto niektóre pomysły:

  1. Restrukturyzacja zadań. Jako właściciel małego przedsiębiorstwa, masz duże możliwości zaprojektowania zadań, które będą pasować do Twoich pracowników. Jeśli ktoś ma talent, który nie jest wykorzystywany, zaoferuj mu/jej szansę pracy nad czymś, co wymaga użycia tej umiejętności. Dzielenie zadań i szkolenia to kolejne sposoby na zapewnienie świeżości pracy, z jednoczesną korzyścią dla biznesu.
  2. Skup się na związkach. Kiedy obowiązki i pensja są takie same, relacjeze współpracownikami mogą zdecydować o postrzeganiu pracy. Spraw, aby miejsce pracy było przyjemne. Zapewnij integrację zespołu, ale bez zmuszania pracowników, może to być wspólny lunch, kręgle, wyjście na piwo.
  3. Nadaj znaczenie. Kiedy pracownicy czują, że ich praca nie ma znaczenia, interakcja z końcowym użytkownikiem może czynić cuda. Na przykład, jeśli pracownik spędza większość czasu przed komputerem i pisze o małych przedsiębiorstwach, niech wyjdzie i spotka się z właścicielem takiego przedsiębiorstwa.
  4. Ustal cele i świętuj ich osiągnięcie. Każdy człowiek lubi wyzwania, ale nie należy zapominać o nagradzaniu za osiągnięcie celów. Może to być coś małego, ale zabawnego – kubek, czekolada itp.
  5. Traktuj ich jak dorosłych. Autonomia w pracy to dobra motywacja dla większości ludzi. Zaufaj swoim pracownikom, powiedz co muszą zrobić i daj im wolność, do zdecydowania jak to zrobią.
  6. Regularne chwal. Ważne jest, aby pracownicy czuli się doceniani – przez krótkie słowo, email, notatkę. Trzeba robić to często, a nie raz do roku z okazji świąt.
  7. Skojarz nagrody z rezultatami. Jeśli nie możesz dać pracownikom podwyżek przemyśl premie i bonusy, oparte o wyniki firmy. Dodatkowe pieniądze, które zarobi firma, trafią do pracowników, którzy mieli na to wpływ.
  8. Myśl kreatywnie. Wykorzystuj budżet jaki masz, wprowadź małe nagrody, które pokażą, że doceniasz każdą osobę. Jedenpracownik może ucieszyć się z kuponu na manicure, a inny biletów na mecz.
  9. Dziel się brakiem bogactwa. Jeśli pensje pracowników są takie same od kilku lat, nie podjeżdżaj co roku nowym BMW pod firmę.
  10. Niszcz negatywność w zarodku. Kiedy nastroje się pogarszają, a pracownicy rozsiewają negatywne emocje, nie czekaj długo, aby z nimi o tym porozmawiać. Upewnij się, że wiedzą, jak ważna jest ich praca dla firmy.


Źródło

www.robyscar.wordpress.com