Światowe Targi Logistyki CeMAT 2016

 Światowe Targi Logistyki CeMAT 2016
Już za półtora miesiąca rozpoczną się jedne z największych i najważniejszych targów w branży logistycznej CeMAT, organizowane w Hanowerze. Będzie to okazja do spotkań dla specjalistów z branży, jak i dla wszystkich zainteresowanych tematyką transportu, spedycji i logistyki. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą inteligentne rozwiązania dla łańcucha dostaw.

Zainteresowanie tym tematem pokazuje, jak istotną rolę dla branży TSL odgrywa sprawnie funkcjonujący łańcuch dostaw. Producenci, firmy transportowe, magazynierzy, odbiorcy – wszyscy oni są uzależnieni od łańcucha dostaw, jak również stanowią jego niezwykle ważne ogniwa. Wystawcy targów CeMAT chcą w tym roku pokazać szerokiej publiczności potencjał, jaki dla logistyki wewnętrznej stwarzają dwa trendy: automatyzacja i cyfryzacja.Nie dziwi więc tegoroczny zakres tematów poruszanych podczas targów, które zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych:

- PICK & PACK - usługi logistyczne, technika opakowaniowa, automatyczna identyfikacja

- MOVE & LIFT - urządzenia transportu wewnętrznego

- STORE & LOAD - systemy magazynowe, systemy regałowe

- LOGISTICS IT - oprogramowanie logistyczne, RFID, doradztwo logistyczne

- MANAGE & SERVCE - nieruchomości logistyczne, usługi finansowe.

Imponująca jest również lista uczestników tegorocznych targów CeMAT. Obecni będą tacy liderzy w branży, jak: viastore, Beumer Group, SSI Schäfer, Still, Jungheinrich czy Toyota Material Handling. Z kolei firma SAP zaprezentuje zintegrowane systemy, umożliwiające bezpośrednie połączenie automatyki i urządzeń techniki magazynowej. Jest to odpowiedź na coraz silniejszy wpływ informatyki na logistykę, jak wskazują badania przeprowadzone przez organizatorów targów, 50% tegorocznych zwiedzających oczekuje pokaźnych zasobów wiedzy z zakresu informatyki stosowanej w rozwiązaniach logistycznych.

Targi CeMAT rozpoczną się 31 maja i potrwają do 3 czerwca. W tym roku w całości ekspozycji ma wziąć udział ponad 1000 wystawców z całego świata. Firmy, które chcą wiele znaczyć na rynku TSL powinny brać udział w tego typu wydarzeniach. To idealne miejsce na zapoznanie się z najciekawszymi nowinkami technicznymi, trendami i prognozami. To również czas na zawiązanie licznych znajomości i pozyskanie kontaktów, które dla każdej firmy stanowią niezwykle ważny element funkcjonowania.

Źródło

logistyka.net.pl