Encyklopedia

Misją portalu Governica.com jest szerzenie wiedzy na temat zarządzania. W tym celu postanowiliśmy stworzyć encyklopedię zarządzania. W kompendium tym znaleźć można blisko 3000 haseł. W ich przygotowaniu brali udział eksperci z różnych dziedzin zarządzania.

Podziel się swoją wiedzą. Pomóż nam w stworzeniu jak największej liczby haseł o zarządzaniu.

  • Tworząc hasło encyklopedyczne sprawdź czy nie funkcjonuje ono pod inną nazwą (angielską, skrótowcem);
  • Pamiętaj, aby hasła w encyklopedii zawierały skondensowaną wiedzę. Więcej informacji możesz zawsze przekazać w autorskim artykule;
  • Dbaj o to, aby przekazywana wiedza była rzetelna;
  • Staraj się, aby prezentowane informacje posiadały jak najwięcej potwierdzonych źródeł. Umieszczaj przypisy;
  • O ile to możliwe, dodawaj do haseł wykresy, infoboxy, diagramy;

Artykuły

Governica.com to internetowy przewodnik prezentujący standardy i najlepsze praktyki zarządzania organizacjami. Aby dostarczyć czytelnikom jak najwięcej informacji, encyklopedyczne hasła popieramy przykładami lub dokładniejszym opisem. Służą temu artykuły tworzone przez użytkowników w formie autorskich tekstów. Artykuły mogą tworzyć i współredagować wszyscy zarejestrowani użytkownicy - Governauci.

Publikując autorskie artykuły możesz wyrazić swoje subiektywne zdanie na każdy temat związany z zarządzaniem. Zachęcamy do tworzenia artykułów będących rozwinięciem encyklopedycznych haseł, ale także komentarzy do najnowszych wydarzeń czy opisów case studies. Pamiętaj, aby unikać w artykułach treści marketingowych. Dbaj o poprawność językową i przejrzystość tekstu.

Wiadomości

Dzisiejszy świat zmienia się każdego dnia. Tak też jest w przypadku zarządzania. Dlatego tak ważne jest śledzenie codziennych doniesień branżowych. Chcemy, żebyś razem z nami był na bieżąco ze wszystkim co dzieje się w obszarze Twoich zainteresowań.

Na portalu Governica.com możesz podzielić się z innymi czytelnikami ważnymi informacjami z różnych dziedzin zarządzania. Przed dodaniem wiadomości upewnij się, że nikt nie informował o tym wcześniej na naszym portalu. Pamiętaj, aby w dziale wiadomości publikować tylko bieżące informacje. Cytuj, linkuj, podawaj źródła i autorów wypowiedzi. Staraj się, aby wiadomości opatrzone były odpowiednią grafiką.

Wydarzenia i spotkania nie tylko on-line

Równolegle z działaniami internetowymi Fundacja Governica organizuje i promuje wydarzenia oraz spotkania prezentujące standardy i najlepsze praktyki.

W kalendarium oprócz konferencji i seminariów publikowane są różnego rodzaju konkursy, targi i wystawy.

Wydarzenia i spotkania mają dwa zadania – służą wymianie informacji i nawiązaniu osobistych relacji. Jeśli organizujesz ciekawe spotkanie lub wiesz o wydarzeniu dotyczącym jednej z dziedziń zarządzania, zgłoś nam to!