Grzegorz Kulisz

Grzegorz Kulisz Ekspert

Doświadczenie zawodowe

Microsoft Sp. z o.o.

sierpień 2011 - ...
Warszawa
Operational Consultant

Przeprowadzanie audytów organizacji IT i dojrzałości procesów IT Modelowanie procesów w organizacjach IT zgodnie z biblioteką ITIL, MOF, ISO/IEC 20000 Doradztwo w zakresie zarządzania informatyką, budową organizacji i strukturą IT Prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu biblioteki ITIL i MOF

CT Partners S.A.

lipiec 2008 - lipiec 2011
Warszawa
Kierownik Projektów

Prowadzenie projektów informatycznych Przeprowadzanie audytów organizacji IT Przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa organizacji IT Modelowanie procesów w organizacjach IT zgodnie z biblioteką ITIL Doradztwo w zakresie zarządzania informatyką, budową organizacji i strukturą IT

Sygnity S.A.

czerwiec 2002 - czerwiec 2008
Warszawa, Katowice
Dyrektor IT

Zarządzanie Biurem Informatyki odpowiedzialnym za utrzymanie i rozwój wewnętrznej infrastruktury IT, systemów wewnętrznych oraz organizację wsparcia użytkowników wewnętrznych w kilkunastu lokalizacjach firmy dla ponad 1500 osób. Odpowiedzialność za przygotowywanie projektów z zakresu infrastruktury IT spółki i nadzór nad ich realizacją. Odpowiedzialność za obszar IT w Grupie Sygnity i budowę strategii IT dla Grupy Sygnity. Nadzór poziomu realizacji usług przez Biuro Informatyki oraz podwykonawców w odniesieniu do obowiązujących umów SLA. Nadzór rozwoju wewnętrznych aplikacji biznesowych opartych o platformę Lotus Domino oraz WEB. Odpowiedzialność za utrzymanie wewnętrznych systemów: finansowo-księgowego, kadrowego, logistycznego. Odpowiedzialność za przygotowanie i realizację budżetu IT w zakresie utrzymania i inwestycji. Współpraca i negocjacja umów z firmami zewnętrznymi realizującymi usługi dla IT.

Stalportal S.A.

marzec 2001 - maj 2002
Katowice
Dyrektor ds. Technicznych

Odpowiedzialność za opracowanie koncepcji technicznej, zakresu funkcjonalnego, nadzór na realizacją i wdrożeniem aplikacji internetowej giełdy wyrobów stalowych opartej o technologie IBM WebSphere na serwerach IBM RS/6000. Odpowiedzialność za sprawy techniczne spółki, zarządzanie zespołem programistów, rozbudowę aplikacji biznesowej, współpracę z firmami zewnętrznymi świadczącymi usługi informatyczne dla spółki.

ComputerLand S.A.

styczeń 1997 - luty 2001
Katowice
Inżynier Systemowy

Przygotowywanie projektów technicznych i realizację wdrożeń rozwiązań opartych o technologię Microsoft (głównie rozwiązania serwerowe oraz MS Exchange)

Edukacja

Politechnika Śląska w Gliwicach

październik 1992 - czerwiec 1997
Informatyka

Certyfikaty

MOF Foundation

22 września 2011

PRINCE2 Practitioner

4 lutego 2011

ITIL V3, Intermediate – Service Operation

30 czerwca 2009

ITIL® Expert in IT Service Management

5 lutego 2009

ITIL V3, Foundation Certificate in IT-service Management

18 września 2008

PRINCE2 Foundation

6 października 2008

Manager's Certificate in IT Service Management (based on ITIL)

6 lipca 2007

ITIL V2, Foundation Certificate in IT-service Management

22 grudnia 2004