Europejska porównywarka cen idealo obchodzi 15. urodziny

W maju 2015 roku firma idealo internet GmbH świętuje 15-lecie powstania. Znana dziś w ośmiu krajach porównywarka cen idealo założona została jako składający się z trzech osób start-up, któremu przyświecał innowacyjny jak na ówczesne warunki cel: uczynienie handlu internetowego wygodniejszym i bardziej przyjaznym konsumentom dzięki platformie, na której można nie tylko porównać ceny, lecz również znaleźć wszystkie informacje na temat produktów, opinie użytkowników oraz interesujące testy. Nad spełnieniem tych celów każdego dnia pracuje zespół składający się z 670 osób pochodzących z 37 różnych krajów.

„15 lat temu ceny odgrywały najważniejszą rolę podczas decyzji o zakupie. To właśnie z tą myślą rozwijamy całkiem nowy pomysł na nowoczesną i obszerną porównywarkę cen. Dziś informacje o produktach, opinie i testy coraz bardziej zyskują na znaczeniu. idealo rozumie ten trend i bierze go pod uwagę. Od lat jesteśmy wiodącą porównywarką cen w Europie. Wypełnia nas to nieopisaną dumą”, mówi dr Albrecht von Sonntag, współzałożyciel i dyrektor zarządzający idealo internet GmbH. „Zawsze koncentrujemy się na ludziach – także w naszej firmie. W idealo stawiamy na agilność i pracę opartą na własnej odpowiedzialności przy pracy nad poszczególnymi projektami, szanując przy tym indywidualne światopoglądy i style życia pracowników. To właśnie doświadczenie i zaangażowanie naszych wspaniałych koleżanek i kolegów czyni nas takimi, jakimi jesteśmy dziś”, dodaje dr Philipp Peitsch, który przynależy do kierownictwa firmy od 2011 roku.

15 lat doświadczenia na rynku e-commerce sprawia, że idealo jak mało kto zna potrzeby klientów w sieci i mogło brać udział w rozwoju handlu internetowego. Na poniższej infografice przedstawiono, jak od założenia idealo zmieniał się krajobraz e-commerce w Polsce:idealo to historia sukcesu. Nawet po długich 15 latach zespół jednej z najważniejszych europejskich porównywarek cen wciąż z zaangażowaniem i radością dalej rozwija swój produkt, by współdecydować o równych szansach i różnorodności w handlu internetowym.