Dzień Sekretarki i Asystentki (AD 2014)

Jesienna pogoda (a właściwie wiosenna) w grudniu i na początku stycznia uśpiła naszą czujność i pozwoliła uwierzyć, że w tym roku zimy nie będzie. Niestety, znów przegrałyśmy z pogodą.

Już kilka lat temu ankietowałyśmy zaprzyjaźnione sekretarki i asystentki, czy obchodzić to święto w terminie styczniowym (tylko Polska obchodzi je w tym terminie), czy przełożyć na termin wiosenny (kwiecień lub maj), kiedy świętują sekretarki w innych państwach europejskich?

Większość ankietowanych była za terminem wiosennym, co nie oznacza, że nie złożymy przedstawicielkom tego zawodu należnych im życzeń.

Oto one:

Drogie Koleżanki

Czas biegnie nieubłaganie. Mamy następny styczeń, który pozwala Wam świętować Ogólnopolski Dzień Sekretarki i Asystentki. Życzenia „Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności” są ważne, ale można je składać przy każdej okazji. W imieniu European Management Assistants-Poland chcę złożyć życzenia „ekstra”. Z okazji Waszego Święta życzę wielu sukcesów:
  • Osobistych – nowych przyjaźni, sympatii i znajomości, które pozwolą podnieść samoocenę i szybko odzyskać równowagę psychiczną podczas trudniejszych dni.
  • Edukacyjnych – samych pozytywnych ocen w zimowej i letniej sesji egzaminacyjnej, bardzo dobrej oceny na egzaminie licencjackim, magisterskim, podyplomowym, co zaowocuje zmianami w służbowej pieczątce.
  • Ambicjonalnych – pomyślnego ukończenia studiów i dalszego inwestowania w siebie, skutecznego przekonywanie otoczenia, że bez udziału Waszego stanowiska pracy, sukces firmy nie jest możliwy.
  • Zawodowych – bardzo związanych z ambicjonalnymi. Od lat znamy powiedzenie „chcieć to móc”. Pamiętajcie, że sukces zawodowy zależy przede wszystkim od Was.
  • Rodzinnych – harmonii ogniska domowego i wychowania dzieci w taki sposób, aby im było dobrze i otoczeniu było z nimi również dobrze.


Mamy nadzieję, że Szefowie będą pamiętać o tym Waszym Święcie i uhonorują Was we właściwy sposób:
  • kwiatkiem (lub bukietem),
  • prezentem (lub całą furą prezentów),
  • podwyżką (lub awansem) i mnóstwem dobrych słów, na jakie niewątpliwie zasługujecie.