Sprzątanie biura Przekierowano ze strony: Office cleaning ang. office cleaning

Sprzątanie biura – usługa realizowana przez pracownika porządkowego lub zewnętrzne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości w obiektach biurowych. Istotny element z punktu widzenia kształtowania wizerunku firmy.

Spis treści

Outsourcing czystościOdpowiedzialność za zapewnienie personelu sprzątającego ciąży na dziale administracyjnym. To tam podejmuje się m.in. decyzję dotyczącą tego, czy czystość w budynku firmy będzie zapewniał pracownik wewnętrzny, czy firma zewnętrzna. Od tego działu zależy również wybór określonej firmy sprzątającej.

Outsourcing czystości to nie tylko wygodniejsza forma zapewniania firmie personelu sprzątającego, ale również tańsze rozwiązanie. Często firm i instytucji publicznych nie stać na zatrudnienie sprzątaczki na etat, dlatego wolą skorzystać z usług firmy zewnętrznej. W takim przypadku to na niej spoczywają obowiązki pracodawcy: te związane z Zatrudnieniem, administracją grupy pracowników, przyjmowaniem L4 pracowników oraz organizacją zastępstw[1].

Leasing czystościLeasing czystości, czyli inaczej wynajem czystości, to Usługa polegającą na dzierżawie produktów (m.in. urządzeń do toalet, odzieży roboczej, mat wejściowych), a także ich systematycznemu i odpowiedniemu serwisowaniu[2].„Jest to indywidualnie skonstruowany model finansowania, w którym klient korzysta z preferencji podatkowych analogicznych do klasycznego leasingu. Dzierżawiąc produkty, nie obciąża swojego budżetu zakupami, a ponosi jedynie stałe, z góry określone koszty. Z kolei dostawca usługi nadzoruje całość procesów logistycznych, odpowiadając zarówno za serwis, jak i ich eksploatację.”[3].

Zobacz też

Bibliografia

ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2016 r.