Mura

Mura (nieregularność) - tradycyjny japoński terminem oznaczający nierówności, nieregularność lub niespójność w materii fizycznej lub duchowej kondycji człowieka. Jest także kluczowym pojęciem w układach poprawy wydajności, takich jak Toyota Production System. Mura jest jednym z trzech rodzajów strat, obok Muda i Muri. Zmniejszanie ilości strat jest skutecznym sposobem na zwiększenie rentowności.

Spis treści

Opis

Mura termin w zakresie poprawy biznesowej, unikany przez system Just In Time, który oparty jest na utrzymaniu niewielkiej lub zerowej inwentaryzacji, raczej dostarczenie procesu produkcyjnego z prawej części, w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości. W systemach Just In Time tworzony jest tzw. "pull system", w której każdy pod-proces odzyskuje swoje potrzeby od poprzednich pod-procesów, a ostatecznie czerpie potrzeby z zewnętrznego dostawcy. Kiedy poprzedzający proces nie otrzyma żądania o wycofanie się nie wnosi więcej elementów. Tego typu system jest zaprojektowany, aby zmaksymalizować wydajność poprzez zmniejszenie narzutu pamięci.

Na przykład:
  • W tym samym czasie, wnioski wychodzą od dostawców poszczególnych części dla pojazdów, które zostały zamówione przez klientów.
  • Małe bufory mieszczą niewielkie wahania, ale umożliwiają ciągły przepływ.


Jeśli części lub wady materiałowe znajdują się w jednym procesie, podjecie Just-in-time wymaga szybkiego zidentyfikowania i poprawienia problemu.

Realizacja

Poziomowanie produkcji, zwany także Heijunka oraz częste dostawy do klienta to klucz do identyfikacji i eliminacji Mura. Zastosowanie różnych typów Kanban do kontrolowania zapasów na różnych etapach procesu są kluczowe dla zapewnienia, że ​​"pull" dzieje się pomiędzy podprocesami. Poziomowanie produkcji, nawet gdy różne produkty są produkowane w tym samym systemie, pomaga w standardowy pracach planowania w sposób zachęcający do obniżenia kosztów.

Możliwe jest również, aby wygładzić przepływ pracy poprzez jeden operator pracy na kilku komputerach w procesie, a nie mają różnych operatorów; w pewnym sensie łączenie kilku procesy składowe pod jednego operatora.Fakt, że istnieje jeden operator zmusi gładkość całej operacji, ponieważ obrabiany płynie z operatorem. Nie ma powodu, dlaczego kilku operatorów nie wszystko może działać przez tych kilka maszyn po sobie i prowadzenie ich przedmiotu z nimi. 5 Obsługa wielu maszyna nazywa się "multi-proces obsługa" w Toyota Production System

Zobacz też

Linki zewnętrzne

ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2016 r.