KAIZEN Institute

KAIZEN Institute
organizacja
data

ustanowienia
1985 r.
Założyciel

i Honorowy Prezes
Masaaki Imai
język roboczyangielski
Strona internetowa


KAIZEN Institute - międzynarodowa organizacja doradzająca przedsiębiorstwom na całym świecie. KAIZEN Institute Polska, to oficjalny oddział KAIZEN Global Company w Polsce. Jest jednym z najprężniej rozwijających się oddziałów w całej strukturze organizacji, realizuje projekty w naszym kraju oraz Europie Wschodniej.

Historia

KAIZEN® Institute założył w 1985 roku Masaaki Imai. Jest on znany jako „Guru Lean” i architekt ciągłego doskonalenia, jest pionierem i liderem w szerzeniu filozofii KAIZEN® na całym świecie. Jego rewolucyjna, pierwsza książka na ten temat zatytułowana KAIZEN: The Key to Japan’s Competetive Success została opublikowana w 1986 roku i od tego czasu przetłumaczona na ponad 20 języków osiągając sprzedaż ponad 300 tysięcy egzemplarzy. Dzięki tak dużej grupie odbiorców tytułu, niezliczona liczba firm i najwyższych menedżerów rozpoczęła przygodę z KAIZEN w celu osiągnięcia sukcesu na miarę światową. Równą popularnością cieszy się jego drugi tytuł Gemba Kaizen, który został również wydany w Polsce przez KAIZEN® Institute Polska i Wydawnictwo MT Biznes w 2005 roku.

Masaaki Imai swoją przygodę z zarządzaniem rozpoczął w 1950 r. w wielu 26 lat, kiedy wraz z grupą japońskich biznesmenów wybrał się do USA, by "podglądać" rozwiązania gwarantujące wysoką efektywność organizacji. Po powrocie do Japonii w 1961 został doradcą wielu korporacji. Po dwudziestu latach sytuacja odwróciła i to do niego przyjeżdżały wycieczki z USA, by zgłębić sekret japońskiej produktywności.

KAIZEN® Institute jest organizacją obecną dziś w 26 krajach świata. Szkoli, doradza, wdraża standardy pracy oraz optymalizuje procesy wytwórcze i zarządzania. Wdraża standardy ciągłego doskonalenia. Wspomaga przedsiębiorstwa każdej wielkości, każdego sektora gospodarki (również przedsiębiorstwa usługowe i instytucje sektora publicznego).

Bibliografia

Oficjalne informacje o KAIZEN Institute

!
ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2016 r.