IACCM ang. International Association for Contract and Commercial Management

IACCM
organizacja
data ustanowienia1999 r.
zarządTim Cummins

President and CEO
siedzibaRidgefield

Connecticut

United States
liczba członkówponad 20 tys.
język roboczyangielski
Strona internetowa


IACCM - organizacja profesjonalistów, której misją jest działanie na rzecz międzynarodowych standardów i praktyk zarządzania relacjami handlowymi. Jest organizacją non-profit, która rozwija i propaguje najlepsze praktyki, wspierające wzrost ekonomiczny i sukces organizacyjny poprzez zapewnienie, że zobowiązania są etyczne, możliwe do osiągnięcia i zrównoważone. Motto organizacji brzmi “Raising global standards in contract and commercial management”[1]

Spis treści

Członkostwo

Członkostwo IACCM obejmuje ponad 15 krajów, ponad 11 tys. korporacji i wiele branży. Członkami są contract managerowie, menedżerowie ds. działań handlowych (ang. commercial managers), osoby zajmujące się sprzedażą, negocjatorzy, specjaliści z zakresu łańcucha dostaw oraz prawnicy. Setki organizacji korzysta również z członkostwa korporacyjnego, otrzymując poprawione usługi, które wspierają ich wydajność i zrozumienie trendów rynkowych.

Działalność

IACCM, jako jedyna międzynarodowa instytucja zajmująca się zarządzaniem zaangażowaniem pracowników (ang. commitment management), oferuje usługi związane ze szkoleniami i certyfikacją. Co więcej, organizacja prowadzi badania i benchmarking, aby zidentyfikować trendy w zarządzaniu kontraktem i działalnością handlową. Może również prowadzić wstępne badania w obszarach obejmujących kontrakty, prawo i sourcing.

IACCM publikuje miesięcznik, magazyn cyfrowy „Contracting Exellence”, jak również blog obejmujący aktualne sprawy, będące przedmiotem zainteresowania zarządzania kontraktem i działalnością handlową na całym świecie.

IACCM została założona w 1999 r. ze wsparciem takich firm jak: British Telecom, Hewlett-Packard, IBM, Lucent Technologies, Marconi Communications i Siemens.

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Bibliografia

ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2016 r.